image_pdfimage_print

С обич към родното слово в СУ „Васил Левски“

Има един ден в годината, в който сърцата на всички българи бият в един и същи празничен ритъм. Денят, в който си спомняме, че сме дали нещо на света и че нашето най-голямо богатство са буквите, с които пишем историята си.В навечерието на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, ние, учениците и учителите от СУ „Васил Левски“, гр. Гълъбово, затаяваме дъх пред силата на родното слово.

За тринадесета поредна година нашето училище с вълнение се присъедини към националната кампания на Института за български език при БАН – „Написаното остава. Пиши правилно!“.През месец май малки и големи ученици застанаха пред белия лист за една специална диктовка. Тя не е просто изпит или поредната оценка. Тя е нашият начин да кажем „Благодаря!“.

Благодарим на предците ни, които ни оставиха светлината на буквите! Благодарим на нашите учители, които с търпение и любов ни учат да превръщаме тези букви в красиви светове!В СУ „Васил Левски“ вярваме, че грамотността е най-красивият израз на родолюбие. Чрез участието си в тази инициатива нашите деца доказват, че написаното наистина остава – остава в умовете, в сърцата и в бъдещето на България.Нека носим българското слово с гордост, да го пазим чисто и да го пишем правилно. Защото всяка правилно изписана дума е малка победа на светлината над тъмнината!

Честит празник, скъпи учители и ученици!

Честит празник, българи!

Нека написаното от нас остане!

Приключване на Дейност 5 – Участие в обучения на преподаватели по професионална подготовка, включително от бизнеса, науката, публичния и неправителствения сектор за включването им в ПОО, Поддейност 5.1 – Провеждане на практически занятия с представители от науката, бизнеса, публичния и неправителствения сектор по проект BG05SFPR001-3.001-0001 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“

Ученици от 11. клас при СУ „Васил Левски“ получиха своите удостоверения за участие в Дейност 5 на проекта: „Модернизиране на професионалното образование и обучение“. Обучението започна на 28 април и бе в рамките на 20 учебни часа през II-ри учебен срок. Учениците от втори гимназиален етап от специалност „Електронна търговия“ проведоха практическите си занятия в СУ „Васил Левски“, като техен преподавател бе г-жа Нела Жекова Петрова – консултант административно обслужване- Община Гълъбово. Темата на обучението бе „Административна култура и професионална реализация в съвременната бизнес среда“. Директният контакт с представители на бизнеса и институциите дава възможност на учениците не само да учат, но и да прилагат иновативни решения в реални професионални ситуации.