image_pdfimage_print
Всички публикации от Катерина Илиева

Ангели по Коледа в СУ “Васил Левски”

За единадесета поредна година в навечерието на коледните празници ТЕЦ „ЕЙ И ЕС Гълъбово“ подпомогна деца от СУ „Васил Левски“, гр. Гълъбово с топли дрехи и обувки. Това са 34 ученици от 1. до 7. клас, чиито семейства са социално слаби и изпитват материални затруднения. Инициативата „Дървото на ангелите“, организирана от компанията и нейните служители, е доказателство за съпричастността към нуждите на жителите от нашата община.

Приравнителни изпити -януарска сесия 2021 г.

Изпит по учебен  предмет Формат на изпита/ продъжителност Дата, начален час, място на провеждане Училищна комисия по организиране на изпита (квестори) Училищна комисия по оценяването
Информационни технологии – ООП VIII клас       писмена и практическа част: до 150 минути – за писмената или за практическата част в случаите, когато изпитът включва писмена или практическа част 04.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   практически изпит от 17.00 ч. , компютърен кабинет,  ет. 2         1. Р.Андронова 2. Н. Колева                   1.К.Николова-пр 2. Ив. Нончева                
Обща икономическа теория – ИУЧ – отраслова професионална подготовка VIII клас     писмен – три астрономически часа   04.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Св. Матанска 2. Ст. Малакова 1.Д. Христова-пр. 2. Г. Русева
Информационни технологии – ООП IX клас         писмена и практическа част: до 150 минути – за писмената или за практическата част в случаите, когато изпитът включва писмена или практическа част 05.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   практически изпит от 17.00 ч. , компютърен кабинет,  ет. 2   1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова   1.К.Николова-пр 2. Ив. Нончева  
Предприемачество  – ЗУЧ – обща професионална подготовка VIII клас писмен – три астрономически часа       05.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2     1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова     1.Д. Христова-пр. 2. Г. Русева
Обща теория на счетоводната отчетност –учебна практика – ИУЧ – разширена професионална подготовка VIII клас     Обща теория на счетоводната отчетност – ИУЧ – Разширена професионална подготовка VIII клас   практически – до пет  астрономически часа писмен – три астрономически часа 05.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2             05.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Ив. Нончева 2. Кр. Петкова 1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Информационни технологии – ООП X клас                   писмена и практическа част: до 150 минути – за писмената или за практическата част в случаите, когато изпитът включва писмена или практическа част 06.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   практически изпит от 17.00 ч. , компютърен кабинет,  ет. 2           1. Р.Андронова 2. Н. Колева                     1.К.Николова-пр 2. Ив. Нончева                  
Счетоводство на предприятието – ИУЧ – разширена професионална подготовка VIII клас   писмен – три астрономически часа 06.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Ст. Стойкова 2. Ан. Милкова   1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Философия –ООП VIII клас         писмен – три астрономически часа 07.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2         1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова       1. К. Илиева-пр. 2. Д. Костова      
Компютърна обработка на финансово – счетоводната информация – ИУЧ – разширена професионална подготовка VIII клас   Финансов и данъчен контрол – ИУЧ – разширена професионална подготовка VIII клас   писмен – три астрономически часа 07.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. К. Илиева 2.Цв. Мандолска   1.Д. Христова-пр. 2. Г. Русева
Философия –ООП IX клас           Английски език – ООП – IX клас     писмен – три астрономически часа комбинация от писмена и устна част: писмен – три астрономически часа, до 30 минути – за устната част 08.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2       08.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   устен изпит: от 17.30 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Р.Андронова 2. Н. Колева                   1. К. Илиева-пр. 2. Д. Костова       1. К. Илиева–пр. 2. Б. Димитрова  
Обща теория на счетоводната отчетност– ИУЧ – отраслова професионална подготовка IX клас         Английски език – ООП – VIII клас комбинация от писмена и устна част: писмен – три астрономически часа, до 30 минути – за устната част 08.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2               08.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2   устен изпит:от17.00ч. кабинет 1,  ет. 2 1. Д. Тонева 2. Кр. Грозева   1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова               1. К. Илиева–пр. 2. Б. Димитрова  
Френски език –ООП –  IX                   комбинация от писмена и устна част: писмен – три астрономически часа, до 30 минути – за устната част 11.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   устен изпит: от 17.30 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова           1.Кр. Грозева–пр. 2. Пенка Димитрова Русева – Вълева          
Френски език –ООП –  IX – Исус, Силвия Френски език –ООП –  X клас       комбинация от писмена и устна част: писмен – три астрономически часа, до 30 минути – за устната част 11.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2   устен изпит: от 17.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1.В. Карадимова 2. Н. Куманова   1.Кр. Грозева–пр. 2. Пенка Димитрова Русева – Вълева    
Здравословни и безопасни условия на труд – ЗУЧ – обща професионална подготовка IX клас писмен – три астрономически часа 12.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Р.Андронова 2. Н. Колева 1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Компютърна обработка на финансово – счетоводната информация –учебна практика –  ИУЧ – разширена професионална подготовка IX клас   Компютърна обработка на финансово – счетоводната информация – ИУЧ – разширена професионална подготовка IX клас   практически – до пет  астрономически часа       писмен – три астрономически часа 12.01.2021 г., 14.00ч., кабинет 1,  ет. 2     1. Ир. Иванова 2. Б. Петрова 1.Д.Христова-пр. 2. Г. Русева
Обща теория на счетоводната отчетност– ИУЧ – отраслова професионална подготовка IX клас   Обща теория на счетоводната отчетност– ЗПП – специфична професионална подготовка-IX клас   писмен – три астрономически часа                   13.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2                     1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова                     1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова                
Икономика на предприятието ИУЧ – отраслова професионална подготовка IX клас   Обща теория на счетоводната отчетност – учебна практика – ИУЧ – специфична професионална подготовка X клас   Обща теория на счетоводната отчетност –учебна практика – ЗПП – специфична професионална подготовка-IX клас практически – до пет  астрономически часа 13.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   1. Г. Георгиева 2. Ир. Иванова     1. Д.Христова-пр. 2. Г. Русева           1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Икономика на предприятието – ИУЧ – отраслова професионална подготовка IX клас   Икономика на предприятието – ЗПП – отраслова професионална подготовка-X клас писмен – три астрономически часа       14.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Цв. Станчева 2. Кр. Стефанова 1.Д.Христова-пр. 2. Г. Русева
Производствена практика – ИУЧ – разширена професионална подготовка IX клас   Производствена практика – ИУЧ – специфична професионална подготовка X клас   Производствена практика – ЗПП– специфична професионална подготовка XI клас практически – до пет  астрономически часа 14.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2     1.Д.Христова-пр. 2. Г. Русева
Счетоводство на предприятието – ИУЧ – разширена професионална подготовка IX клас   Счетоводство на предприятието – ЗПП– специфична професионална подготовка X клас   писмен – три астрономически часа           15.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2             1. Р.Андронова 2. Н. Колева             1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Счетоводство на предприятието – ИУЧ – разширена професионална подготовка-X клас   Счетоводство на предприятието – учебна практика – ЗПП– специфична професионална подготовка-X клас практически – до пет  астрономически часа 15.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Ив. Нончева 2. Кр. Петкова   1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Предприемачество  – ЗУЧ – обща професионална подготовка   Счетоводство на предприятието – ЗПП– специфична професионална подготовка XI клас   писмен – три астрономически часа             18.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2             1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова           1.Д. Христова-пр. 2. Г. Русева       1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова  
Финансов и данъчен контрол – ИУЧ – разширена професионална подготовка IX клас   Счетоводство на предприятието – учебна практика -ЗПП– специфична професионална подготовка-XI клас практически – до пет  астрономически часа 18.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. К. Илиева 2.Цв. Мандолска 1.Д.Христова-пр. 2. Г. Русева           1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Изобразително изкуство – ООП IX клас               писмена и практическа част: до 150 минути – за писмената или за практическата част в случаите, когато изпитът включва писмена или практическа част   19.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   практически изпит от 16.30 ч. , кабинет 1,  ет. 2         1. Р.Андронова 2. Н. Колева                 1. Д. Тонева -пр. 2. Маргарита Атанасова Вълчева            
Търговско счетоводство – ЗПП– специфична професионална подготовка XI клас   Икономика на предприятието – ИУЧ – отраслова професионална подготовка IX клас писмен – три астрономически часа 19.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Ст. Стойкова 2. Ан. Милкова   1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова       1. Д.Христова-пр. 2. Г. Русева  
Изобразително изкуство – ООП IX клас                 Търговско счетоводство – учебна практика – ЗПП– специфична професионална подготовка XI клас писмена и практическа част: до 150 минути – за писмената или за практическата част в случаите, когато изпитът включва писмена или практическа част       практически – до пет  астрономически часа 19.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2   практически изпит от 17.00 ч. , кабинет 1,  ет. 2             19.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2 1. Ст. Стойкова 2. Ан. Милкова   1. Д. Тонева -пр. 2. Маргарита Атанасова Вълчева               1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Музика – ООП – IX клас               Бюджетно счетоводство – ЗПП– специфична професионална подготовка XI клас Счетоводство на предприятието – ИУЧ – разширена професионална подготовка-IX клас писмена и практическа част: до 150 минути – за писмената или за практическата част в случаите, когато изпитът включва писмена или практическа част   писмен – три астрономически часа писмен – три астрономически часа       20.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   практически изпит: от 16.30 ч. , кабинет 1,  ет. 2       20.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   20.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2         1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова                       1.В. Карадимова 2. Н. Куманова   1.Ст.Георгиева-пр. 2.Илиана Илчева Костова           1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова   1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова      
Музика – ООП – X клас                 Бюджетно счетоводство – учебна практика -ЗПП– специфична професионална подготовка -XI клас писмена и практическа част: до 150 минути – за писмената или за практическата част в случаите, когато изпитът включва писмена или практическа част     практически – до пет  астрономически часа   20.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2   практически изпит: от 17.00 ч. , кабинет 1,  ет. 2         20.01.2021 г.,14.00ч., кабинет 1,  ет. 2 1.В. Карадимова 2. Н. Куманова   1.Ст.Георгиева-пр. 2. Илиана Илчева Костова               1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова  
Философия –ООП X клас   Право –  ЗПП– обща  професионална подготовка XI клас писмен – три астрономически часа     21.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2         1. Р.Андронова 2. Н. Колева           1. К. Илиева-пр. 2. Д. Костова   1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова
Обща теория на счетоводната отчетност – ИУЧ – отраслова професионална подготовка X клас   Бизнес комуникации – учебна практика -ЗПП – обща професионална подготовка X клас практически – до пет  астрономически часа 21.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   1. Т. Анастасова 2.Олга Стоянова      1. Д.Христова-пр. 2. Г. Русева
Икономика – ЗУЧ – обща професионална подготовка X клас   Икономика на предприятието – ЗПП– отраслова професионална подготовка XI клас писмен – три астрономически часа       22.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2     1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова 1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова        
Документи и документооборот – учебна практика – ИУЧ – специфична професионална подготовка X клас   Работа в учебно предприятие – учебна практика – ЗПП– специфична професионална подготовка XI клас практически – до пет  астрономически часа 22.01.2021 г.,14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2   1. Цв.Станчева 2. Кр.Стефанова 1.Д.Христова-пр. 2. Г. Русева
Финанси –  ЗПП– отраслова професионална подготовка XI клас   писмен – три астрономически часа   25.01.2021 г.,9.00 ч., кабинет 1,  ет. 2       1. Р.Андронова 2. Н. Колева       1. Г. Русева -пр. 2. Д. Христова        
Математика – задължителноизбираема подготовка XI клас писмен – три астрономически часа   25.01.2021 г.14.00 ч., кабинет 1,  ет. 2     1. Т. Анастасова 2.Олга Стоянова      1.К.Николова–пр. 2. Св. Матанска  

Учебният предмет „Човекът и природата“ и предизвикателствата на обучението в електронна среда

Когато науката е в услуга на човека – ученето е лесно! Доказателство за това е ентусиазмът, с който шестокласниците изследваха физичните и химичните свойства на захар, лимон, оцет и сода за хляб в домашни условия. Пред своите родители демонстрираха как се приготвя домашна лимонада, почистиха от котлен камък съдове и кранове на чешми и показаха как може да „изчезне“ черупката на яйце.

Всички разбраха колко е важно да се познават химичните свойства на веществата и как да се използват в ежедневието!

Конспект по география -12 клас

  1. Географски региони в България. Югозападен район, Южен Централен район, Югоизточен район, Североизточен район, Северен Централен район, Северозападен район,
  2. Географско положение, граници и територия
  3. Природна среда на България – Релеф, Полезни изкопаеми, Климат, Води, Почви, Растителност и животински свят
  4. Природногеографски области – Дунавска равнина, Старопланинска област, Задбалкански котловини, Средногорие, Витоша, Краище, Тракийско – Странджанска област, Осоговско – Беласишка планинска редица и долината на Средна Струма, Рила, Пирин и долината на Места, Родопи, Черно море и Българско черноморско крайбрежие 
  5. Първичен сектор Растениевъдство и животновъдство
  6. Население
  7. Вторичен сектор – Енергетика, Металургия и машиностроене, Химическа и биотехнологична промишленост, Промишленост за строителни материали, дървопреработваща и целулозно – хартиена, Лека промишленост и Хранително – вкусова промишленост  
  8. Третичен сектор – Транспорт, Търговия, Туризъм
  9. Атмосфера
  10. Видове природни ресурси
  11. Литосфера
  12. Съвременна политическа карта на света. Международни организации и международно сътрудничество
  13. Възникване, формиране и развитие на селищата
  14. Географски региони в света – Източноевропейски регион, Западноевропейски регион, Географски региони в Азия, Географски региони в Америка, Географски региони в Австрало – Тихоокеански регион

                                                      Учебник: География и икономика изд.   ˮ Педагог 6 ˮ

КОНСПЕКТ ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО


САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

ИЗПИТНИ ТЕМИ

Писмена част

  1. Творци на модерното изкуство . Индивидуален стил. Ван Гог, Матис, Пикасо
  2. Творци на модерното изкуство .Кадински, Дюшан, Дали
  3. Творци на модерното изкуство. Полък, Уорхол, Кристо
  4. Световни художествени музеи и галерии
  5. Изобразително изкуство и кино. Сториборд
  6. Изкуството на протеста
  7. Нови технологии в дизайна

Худ. Практика

  1. Проект за дизайн
  2. Рисуване на анимационен филм
  3. Проучване на произведения на изкуството ( чрез рисуване )
  4. Художествени виртуални музеи и техните експозиции

Преподавател : Деляна Тонева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ГЕОГРАФИЯ И ИКОНОМИКА 

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

11 КЛАС

  1. Географски региони в България. Югозападен район, Южен Централен район, Югоизточен район, Североизточен район, Северен Централен район, Северозападен район,
  2. Географско положение, граници и територия
  3. Природна среда на България – Релеф, Полезни изкопаеми, Климат, Води, Почви, Растителност и животински свят
  4. Природногеографски области – Дунавска равнина, Старопланинска област, Задбалкански котловини, Средногорие, Витоша, Краище, Тракийско – Странджанска област, Осоговско – Беласишка планинска редица и долината на Средна Струма, Рила, Пирин и долината на Места, Родопи, Черно море и Българско черноморско крайбрежие 
  5. Първичен сектор Растениевъдство и животновъдство
  6. Население
  7. Вторичен сектор – Енергетика, Металургия и машиностроене, Химическа и биотехнологична промишленост, Промишленост за строителни материали, дървопреработваща и целулозно – хартиена, Лека промишленост и Хранително – вкусова промишленост  
  8. Третичен сектор – Транспорт, Търговия, Туризъм

Учебник: География и икономика изд.   ˮ Педагог 6 ˮ

КОНСПЕКТ ПО ГЕОГРАФИЯ И ИКОНОМИКА

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Географско положение, граници и територия
  2. Природна среда на България – Релеф, Полезни изкопаеми, Климат, Води, Почви, Растителност и животински свят
  3. Природногеографски области– Дунавска равнина, Старопланинска област, Задбалкански котловини, Средногорие, Витоша, Краище, Тракийско – Странджанска област, Осоговско – Беласишка планинска редица и долината на Средна Струма, Рила, Пирин и долината на Места, Родопи, Черно море и Българско черноморско крайбрежие 
  4. Население
  5. Първичен сектор – Растениевъдство и животновъдство
  6. Вторичен сектор – Енергетика, Металургия и машиностроене, Химическа и биотехнологична промишленост, Промишленост за строителни материали, дървопреработваща и целулозно – хартиена, Лека промишленост и Хранително – вкусова промишленост   
  7. Третичен сектор Транспорт, Търговия, Туризъм

                                                Учебник:  География и икономика изд.  ˮ Педагог 6 ˮ

Преподавател : Деляна Тонева

                                                                   

                                                                                                                     

КОНСПЕКТ ПО СЧЕТОВОДСТВО НА ПРЕДПРИЯТИЕТО – ИУЧ – РПП

КОНСПЕКТ  ПО СЧЕТОВОДСТВО НА ПРЕДПРИЯТИЕТО – ИУЧ – РПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Основен капитал. Резерви. Финансов резултат.
  2. Привлечен капитал.
  3. Дълготрайни материални активи – придобиване.
  4. Дълготрайни материални активи – амортизация и ремонт.
  5. Дълготрайни материални активи – намаление.
  6. Дълготрайни нематериални активи – придобиване, амортизация и намаление.
  7. Дългосрочни финансови активи – придобиване, преоценка и намаление.
  8. Отчитане на търговската репутация.
  9. Дълготрайни биологични активи – отчитане.
  10. Придобиване на стоково – материални запаси.
  11. Намаление на стоково – материални запаси.
  12. Млади животни и животни за угояване – отчитане.
  13. Разчети с доставчици, клиенти, разни дебитори и кредитори.
  14. Разчети с подотчетни лица и съдружници, разчети по рекламации,липси и начети, и съдебни спорове.
  15. Разчети с персонала, данъчно облагане на доходите, ДОО и здравно осигуряване.
  16. Данъчно облагане – ЗДДС, ЗКПО,ЗМДТ, Закон за акцизите  – отчитане.
  17. Краткотрайни финансови активи – парични средства и финансови активи – отчитане.
  18. Разходи по икономически елементи.
  19. Разходи за дейността, финансови и извънредни разходи.
  20. Приходи от дейността, финансирания, финансови и извънредни приходи.

Преподавател : Галина Русева

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО СЧЕТОВОДСТВО НА ПРЕДПРИЯТИЕТО – ИУЧ – СПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

11  КЛАС

1.         Основен капитал. Резерви. Финансов резултат.

2.         Привлечен капитал.

3.         Дълготрайни материални активи – придобиване.

4.         Дълготрайни материални активи – амортизация и ремонт.

5.         Дълготрайни материални активи – намаление.

6.         Дълготрайни нематериални активи – придобиване, амортизация и намаление.

7.         Дългосрочни финансови активи – придобиване, преоценка и намаление.

8.         Отчитане на търговската репутация.

9.         Дълготрайни биологични активи – отчитане.

10.       Придобиване на стоково – материални запаси.

11.       Намаление на стоково – материални запаси.

12.       Млади животни и животни за угояване – отчитане.

13.       Разчети с доставчици, клиенти, разни дебитори и кредитори.

14.       Разчети с подотчетни лица и съдружници, разчети по рекламации,липси и начети, и съдебни спорове.

15.       Разчети с персонала, данъчно облагане на доходите, ДОО и здравно осигуряване.

16.       Данъчно облагане – ЗДДС, ЗКПО,ЗМДТ, Закон за акцизите  – отчитане.

17.       Краткотрайни финансови активи – парични средства и финансови активи – отчитане.

18.       Разходи по икономически елементи.

19.       Разходи за дейността, финансови и извънредни разходи.

20.       Приходи от дейността, финансирания, финансови и извънредни приходи.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО СЧЕТОВОДСТВО НА ПРЕДПРИЯТИЕТО – ЗПП– СПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

12  КЛАС

1.         Основен капитал. Резерви. Финансов резултат.

2.         Привлечен капитал.

3.         Дълготрайни материални активи – придобиване.

4.         Дълготрайни материални активи – амортизация и ремонт.

5.         Дълготрайни материални активи – намаление.

6.         Дълготрайни нематериални активи – придобиване, амортизация и намаление.

7.         Дългосрочни финансови активи – придобиване, преоценка и намаление.

8.         Отчитане на търговската репутация.

9.         Дълготрайни биологични активи – отчитане.

10.       Придобиване на стоково – материални запаси.

11.       Намаление на стоково – материални запаси.

12.       Млади животни и животни за угояване – отчитане.

13.       Разчети с доставчици, клиенти, разни дебитори и кредитори.

14.       Разчети с подотчетни лица и съдружници, разчети по рекламации,липси и начети, и съдебни спорове.

15.       Разчети с персонала, данъчно облагане на доходите, ДОО и здравно осигуряване.

16.       Данъчно облагане – ЗДДС, ЗКПО,ЗМДТ, Закон за акцизите  – отчитане.

17.       Краткотрайни финансови активи – парични средства и финансови активи – отчитане.

18.       Разходи по икономически елементи.

19.       Разходи за дейността, финансови и извънредни разходи.

20.       Приходи от дейността, финансирания, финансови и извънредни приходи.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ПРАВО – ИУЧ – ОтПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

11  КЛАС

  1. Същност, система и източници на правото.
  2. Субекти на правото.
  3. Правни норми.
  4. Юридически факти.
  5. Правни отношения.
  6. Юридически акт.
  7. Юридическа отговорност.
  8. Конституционно право.
  9. Гражданско право.
  10. Административно право.
  11. Наказателно право.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ЗАСТРАХОВАТЕЛНО И ОСИГУРИТЕЛНО СЧЕТОВОДСТВО – ЗПП– СПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

12  КЛАС

  1. Застраховането като обект на счетоводно отчитане.
  2. Отчитане на приходите в застрахователното дружество.
  3. Отчитане на разходите по застраховане.
  4. Отчитане на разходите по икономически елементи, финансови разходи и извънредни разходи.
  5. Разчети по застраховане.
  6. Разчети по съзастраховане.
  7. Разчети с презастрахователи.
  8. Общи разчети.
  9. Застрахователно – технически резерви.
  10. Осигурителната система като обект на отчитане.
  11. Отчитане на приходите в системата на НОИ.
  12. Отчитане на разходите на осигурителни организации.
  13. Отчитане на извънбюджетните средства.
  14. Отчитане на пенсиите.
  15. Отчитене на дълготрайните активи и материалните запаси в осигурителното дружество.
  16. Отчитане на материалните запаси в държавно осигурително дружество.
  17. Отчитане на специфичните стопански процеси в пенсионните осигурителни фондове.
  18. Отчитане на специфичните стопански операции в НЗОК.
  19. Годишно приключване в държавната осигурителна организация.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ДОКУМЕНТИ И ДОКУМЕНТООБОРОТ – УЧЕБНА ПРАКТИКА – ИУЧ – СПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10, 11  КЛАС

  1. Протокол за оценка от вещи лица. Вносна бележка, Платежно нареждане.
  2. Акт за приемане и предаване на ДА.
  3. Инвентаризационен опис на ДА и сравнителна ведомост за резултатите от инвентаризация на ДА.
  4. Фактура.
  5. Договор за отдаване под наем.
  6. Протокол за бракуване на ДА.
  7. Протокол за резултатите от ликвидация на ДА.
  8. Амортизационен план на амортизируеми активи. Договор за покупко – продажба на активи.
  9. Документи за отчитане на материали.
  10. Документи за отчитане на продукция.
  11. Документи за отчитане на стоки.
  12. Документи за отчитане на разчети с доставчици.
  13. Документи за отчитане на разчети с клиенти.
  14. Документи за отчитане на разчети с персонал.
  15. Документи за отчитане на разчети със съдружници.
  16.  Документи за отчитане на разчети по липи, начети и съдебни спорове.
  17. Документи за отчитане на разчети с бюджета.
  18. Документи за отчитане на парични средства.
  19. Документи за отчитане на разходите.
  20. Документи за отчитане на приходите.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО БАНКОВО СЧЕТОВОДСТВО – ЗПП– СПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

12  КЛАС

  1. Характеристика на банковата дейност.
  2. Отчитане на собствения капитал на търговските банки.
  3. Отчитане на привлечения капитал на търговските банки.
  4. Отчитане на емисионните операции на Българска народна банка.
  5. Отчитане на кацовите операции в банките.
  6. Отчитане на активните операции на банките.
  7. Отчитане на банковите заеми.
  8. Отчитане на безналичните разплащания в страната.
  9. Отчитане на разплащанията с чужбина.
  10. Отчитане на разходите в банките.
  11. Отчитане на приходите в бахките.
  12. Отчитане на материалните и нематериалните активи в банките.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ИКОНОМИКА  – ЗУЧ– ОбПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10  КЛАС

  1. Въведение в икономиката.
  2. Основни икономически проблеми – оскъдност, ресурси, алтернативен избор.
  3. Пазар и пазарни механизми. Парите регулират търсенето и предлагането.
  4. Измерители в икономиката.
  5. Държавата и пазарната икономика.
  6. Кръгова икономика.
  7. Предприятието – основен субект на бизнеса.
  8. Избор на местоположение, предмет на дейност, правна форма и големина на предприятие.
  9. Инвестиране и финансиране в предприятието.
  10. Управление на предприятие.
  11. Маркетингова политика на предприятие.
  12. Жизнен цикъл на предприятието.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ОБЩА ИКОНОМИЧЕСКА ТЕОРИЯ  – ИУЧ– ОтПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

11  КЛАС

  1. Основни икономически проблеми.
  2. Икономическата система.
  3. Пазар и пазарни механизми.
  4. Пазарно равновесие.
  5. Предприятието като форма на организация на бизнеса.
  6. Пазарни структури.
  7. Фирмено предлагане.  Финансов резултат на фирмата.
  8. Пазар на ресурси.
  9. Пазар на труда.
  10. Основи на макроикономическата наука.
  11. Измерители на макроикономиката.
  12. Икономически цикъл.
  13. Безработица.
  14. Инфлация.
  15. Фискална политика.
  16. Пари и банки.
  17. Икономическата роля на държавата.

Преподавател : Галина Русева

 Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ОБЩА ТЕОРИЯ  НА СЧЕТОВОДНАТА ОТЧЕТНОСТ– ИУЧ– ОтПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10  КЛАС

  1. Счетоводството като информационна и контролна система.
  2. Обекти на счетоводството.
  3. Метод на балансовото обобщаване.
  4. Система на счетоводните сметки.
  5. Кореспонденция на счетоводните сметки и счетоводни статии.
  6. Документиране на стопанските операции.
  7. Инвентаризация.
  8. Оценка, калкулация и сводка – методи на счетоводната отчетност.
  9. Текущо счетоводно отчитане.
  10. Класификация на счетоводните сметки.
  11. Организация на счетоводния процес в предприятието.
  12. Счетоводни стандарти.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ОБЩА ТЕОРИЯ  НА СЧЕТОВОДНАТА ОТЧЕТНОСТ УЧЕБНА ПРАКТИКА – ИУЧ– СПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10  КЛАС

1.         Счетоводството като информационна и контролна система.

2.         Обекти на счетоводството.

3.         Метод на балансовото обобщаване.

4.         Система на счетоводните сметки.

5.         Кореспонденция на счетоводните сметки и счетоводни статии.

6.         Документиране на стопанските операции.

7.         Инвентаризация.

8.         Оценка, калкулация и сводка – методи на счетоводната отчетност.

9.         Текущо счетоводно отчитане.

10.       Класификация на счетоводните сметки.

11.       Организация на счетоводния процес в предприятието.

12.       Счетоводни стандарти.

Преподавател : Галина Русева

Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВО – ЗПП– ОбПП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

12  КЛАС

  1. Предприемачи и предприемачество. Защо предприемачеството е ценно?
  2. Нововъведенията – истинското сърце на предприемача.
  3. Предприемаческият процес. Предприемаческо мислене и поведение.
  4. Бизнес идеята – същност и източници на възникване.
  5. Творчески методи и техники за идентифициране на възможности и създаване на бизнес идеи.
  6. Разпознаване на шансове – предварителна оценка на бизнес идеите.
  7. От бизнес идеята до устойчивия бизнес модел.
  8. Клиентите.
  9. Решение за покупка. Конкуренти. Бизнес среда.
  10. Характеристики на предприемача. Основни типове предприемачи.
  11. Мотивация на предприемача. Предприемачески риск.
  12. Етични изисквания към бизнеса.
  13. Корпоративна социална отговорност на бизнеса. Екологично мислене.
  14. Управление на времето.
  15. Формулиране на привлекателни цли.
  16. Умението да се вземат добри решения.
  17. Кой съм аз? Моите силни страни и моите ограничения.
  18. Моят предприемачески профил.

Преподавател : Галина Русева

Конспект по чужд език по професията


САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Present Simple Tense.
  2. Present Continuous Tense.
  3. Present Perfect Tense.
  4. Past Simple Tense.
  5. Past Continuous Tense.
  6. Past Perfect Tense.
  7. Future Tense.

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

11 КЛАС

  1. Filling a CV.
  2. Motivation letter.
  3. Business plan.
  4. Interview.
  5. Idioms in English language.
  6. Present Simple or Present perfect Tence.
  7. Past Simple or Past Perfect Tence,
  8. Present Continuous ot Future Tence.

Самостоятелна форма на обучение -12 клас

  1. Passive voice.
  2. Reported speech.
  3. Prepositions of movement.
  4. Prepositions of time.
  5. Prepositions of place.
  6. Vocabulary.
  7. Describe of people.
  8. My pets.
  9. My family.

Конспект по музика

П

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Нови пътища в Европейското музикално изкуство в XXвек.
  2. Музикална Европа през XX век.  Стилове-импресионизъм, експресионизъм, неокласицизъм.

     3.  Българско музикално творчество през XX век.

     4.  Музиката в синтез с другите изкуства.

  • Музика, медии, технологии.

6.  Музиката в телевизията, радиото, интернета.

  • Музикалната индустрия в света.
  • Фолклорът в композиторското творчество на българските композитори  от първо, второ, трето поколение.
  • Традиционна българска музика- в миналото и днес.
  • Българската музика и артисти на световната сцена.

Практически изпит:

Българска народна песен –сватбена ,лазарска, или коледарска.

Българска популярна песен

Песен на чужд език

Преподавател : Стоянка Георгиева

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ФИЛОСОФИЯ

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Логиката като наука
  2. Термини
  3. Дефиниции
  4. Сложни съждения
  5. Вяра и разум
  6. Критика на познанието
  7. Човекът и обществото
  8. Власт
  9. Справедливост
  10. Права и задължения
  11. Форми на държавно управление
  12. Гражданско участие

Преподавател : Диана Костова

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ГРАЖДАНСКО ОБРАЗОВАНИЕ

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

11 КЛАС

  1. Свобода и гражданско достойнство
  2. Унижение и съпротива
  3. Власт и авторитет
  4. Борба за демокрация
  5. Гражданско общество
  6. Справеливост . Права и отговорности
  7. Етническа общност и етническо общество
  8. Религиозни малцинства

Преподавател : Диана Костова

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТИ  ПО СВЯТ И ЛИЧНОСТ 

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

12 КЛАС

1 Глобализацията тревоги и надежди.

2 Култура и цивилизация в ситуацията на глобалност.

3 Всекидневна култура. Признаване на другия и стереотип.

4 Възникване на модерната държава като правова държава.

5 Възникване на идеята за правата на човека. Статусът на гражданина.

6 Права на човека и граждански права.

7. Национална държава и малцинства

8 . Политика на социална интеграция

Преподавател : Диана Костова

КОНСПЕКТ ПО ФИЗИКА И АСТРОНОМИЯ -ООП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Закон на Кулон
  2. Електрично поле
  3. Проводник в електростатично поле
  4. Кондензатори
  5. Магнитно поле
  6. Електромагнитна индукция
  7. Променлив ток
  8. Отражение и пречупване на светлината
  9. Дисперсия на светлината
  10. Интерференция
  11. Дифракция
  12. Дифракционна решетка
  13. Фотоелектричен ефект
  14. Фотони
  15. Атоми
  16. Лазери
  17. Радиоактивност
  18. Елементарни частици
  19. Звезди
  20. Еволюция на звездите
  21. Вселена

                                                                           Изготвил: ………………..

                                                                           Учител по физика и астрономия

                                                                           в СУ „ Васил Левски”

                                                                           / Галина Георгиева­ /

КОНСПЕКТ ПО БИОЛОГИЯ ЗДРАВНО ОБРАЗОВАНИЕ – ЗИП


САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

12 КЛАС

  1. Хипотези за произхода на живота
  2. Еволюция на проклетката
  3. Еволюция на растенията
  4. Еволюция на безгръбначните и гръбначните  животни
  5. Развитие на еволюционната идея
  6. Теория на Дарвин за еволюцията
  7. Изкуствен и естествен отбор
  8. Борба за съществуване
  9. Популацията-елементарна еволюционна единица
  10. Форми на естествения отбор. Видът основен етап в еволюционния процес
  11. Същност и структурна организация на биологичния вид
  12. Видообразуване
  13. Съвременни схващания за макроеволюционния процес
  14. Доказателства за макроеволюцията на организмите. Палеонтологични доказателства за макроеволюцията.
  15. Биологична и социална същност на човека
  16. Популацията основна екологична единица. Структура на популациите.
  17. Биоценоза.Биотични фактори.
  18. Състав и граници на биосферата.Биоми.
  19. Видове биоми.
  20. Биогенно химичен състав- кръговрат.
  21. Произход и значение на природните ресурси. Замърсяване на околната среда.
  22. Антропогенно използване и замърсяване на природните води
  23. Антропогенно замърсяване на почвения слой
  24. Растителни ресурси и животински ресурси и тяхното използване
  25. Човечеството – мощен преобразуващ фактор в развитието на биосферата.

                                                                            Изготвил: ………………..

                                                                            Учител по биология и здравно образование

                                                                            в СУ „ Васил Левски”

                                                                            / Стефка Малакова­ /

КОНСПЕКТ ПО БИОЛОГИЯ И ЗДРАВНО ОБРАЗОВАНИЕ-ООП

КОНСПЕКТ  ПО БИОЛОГИЯ И ЗДРАВНО ОБРАЗОВАНИЕ-ООП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Характеристика на наследственоста и изменчивоста
  2. Монохибридно и дихибридно кръстосване
  3. Алелни и неалелни взаимодействия на гени
  4. Хромозомна теория за наследственоста. Скаченост на факторите
  5. Изменчивост. Модификации. Норма на реакцията.
  6. Наследствена изменчивост.
  7. Наследственост при човека.
  8. Размножаване при организмите
  9. Полови процеси при животните.
  10. Индивидуално развитие на животните
  11. Следзародишно ( постембрионалн) развитие
  12. Хипотези за произхода на живота на Земята
  13. Теория за биохимичната еволюция
  14. Същност и развитие на идеята за еволюцията.Наследственост и изменчивост. Изкуствен отбор
  15. Борба за съществуване.
  16. Естествен отбор
  17. Произход на видовете според Дарвин
  18. Произход на нови видове .
  19. Дивергенция , конвергенция,паралелизъм.
  20. Микроеволюция и макроеволюция.Насоки и пътища на еволюцията
  21. Еволюция на човека. Място на човека в системата на живия свят.
  22. Палеонтологична история на човека. Хоминизация – еволюция на социалното поведение.
  23. Човешки раси.Расизъм
  24. Доказателства за еволюцията.

                                                                           Изготвил: ………………..

                                                                           Учител по биология и здравно образование

                                                                           в СУ „ Васил Левски”

                                                                           / Стефка Малакова­ /

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ХИМИЯ И ОПАЗВАНЕ НА ОКОЛНАТА СРЕДА- ООП

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

1. Термохимия.

2. Скорост на химичните реакции.

3. Катализа.

4. Химично равновесие.

5. Производство на амоняк.

6. Видове дисперсни системи.

7. Истински разтвори.

8. Свойства на разтворите.

9. Дифузия и осмоза.

10  .Колоидни-дисперсни системи.

11.Електролитна дисоциация.

12. Киселини и основи.Дисоциация на водата.

13. Йонообменни реакции.

14. Соли.Хидролиза на соли.

15. Окислително-редукционни процеси.

16. Електролиза.

17. Мед.Съединения на медта.

18. Сребро.

19. Цинк.Съединения на цинка.

20. Олово.Съединения на оловото.

21. Желязо.Съединения на желязото.

                                                                       Изготвил: ………………..

                                                                       Учител по химия и опазване на околната среда

                                                                       в СУ „ Васил Левски”

                                                                       / Стефка Малакова­ /

КОНСПЕКТ ПО ИСТОРИЯ И ЦИВИЛИЗАЦИЯ


САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Българските земи огнище на цивилизация  
  2. Общество, религия и култура на траките
  3. Създаване на българската държава
  4. Христианизация
  5. Цар Симеон
  6. Падане на България под византийска власт  
  7. Управлението на цар Калоян
  8. Златен век при Иван Асен
  9. Българите в пределите на османската империя
  10. Априлско въстание
  11. Руско – турска освободителна война
  12. Освобождението
  13. Съединението
  14. България и Ес

Преподавател : Диана Костова

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ФИЛОСОФИЯ

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

10 КЛАС

  1. Логиката като наука
  2. Термини
  3. Дефиниции
  4. Сложни съждения
  5. Вяра и разум
  6. Критика на познанието
  7. Човекът и обществото
  8. Власт
  9. Справедливост
  10. Права и задължения
  11. Форми на държавно управление
  12. Гражданско участие

Преподавател : Диана Костова

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТ  ПО ГРАЖДАНСКО ОБРАЗОВАНИЕ

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

11 КЛАС

  1. Свобода и гражданско достойнство
  2. Унижение и съпротива
  3. Власт и авторитет
  4. Борба за демокрация
  5. Гражданско общество
  6. Справеливост . Права и отговорности
  7. Етническа общност и етническо общество
  8. Религиозни малцинства

Преподавател : Диана Костова

             Одобрил !

Директор……………………..

/Н. Кючукова/

КОНСПЕКТИ  ПО СВЯТ И ЛИЧНОСТ 

САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

12 КЛАС

1 Глобализацията тревоги и надежди.

2 Култура и цивилизация в ситуацията на глобалност.

3 Всекидневна култура. Признаване на другия и стереотип.

4 Възникване на модерната държава като правова държава.

5 Възникване на идеята за правата на човека. Статусът на гражданина.

6 Права на човека и граждански права.

7. Национална държава и малцинства

8 . Политика на социална интеграция

Френски език – 10. клас

Ф

Тематични области

1. Лична информация, приятели

2. Ориентация в населеното място

3. Транспортни средства

4. Занимания в свободното време

5. Хранене и пазаруване

6. Основни растителни и животински видове

7. Човешкото тяло

8. Спортуване и спортове

9. Традиции в България и Франция

10. Пътувания, ваканции

Граматика

1. Род

2. Число

3. частичен член

4. Качествени прилагателни имена

5. Числителни бройни /1-1000/

6. степени за сравнение

7. Относителни и показателни местоимения

8. Минало несвършено време

9. Бъдеще време

КОНСПЕТ

Френски език – 11. клас

Тематични области

  1. Екология
  2. Технологии
  3. Хранене
  4. Телевизия
  5. Учебни дисциплини
  6. Пресата
  7. Полиция
  8. Зодиакални знаци
  9. Празници
  10. География
  11. Интернет

Граматика

  1. Съгласуване на минали причастия на възвратни глаголи
  2. Минало несвършено време
  3. Относителни местоимения за непреки допълнения и обстоятелствени пояснения
  4. Частичен член
  5. Сравнителна и превъзходна степен
  6. Притежателни местоимения
  7. Безлични глаголи
  8. Непряка реч
  9. Бъдеще време
  10. Условно наклонение

Конспект по български език и литература- ООП

10. клас

Български език

  1. Правописна норма
  2. Граматични норми
  3. Пунтуационна норма
  4. Лексикална норма
  5. Есе по граждански проблем

                                             Литература

  1. Иван Вазов. „Епопея на забравените“. „Левски“
  2. Иван Вазов. „Под игото“
  3. Алеко Константинов. „Бай Ганьо се върна от Европа“
  4. Пенчо Славейков. „Cis moll“
  5. Пейо Яворов. „Арменци“, „Две хубави очи“, „В часа на синята мъгла“
  6. Димчо Дебелянов. „Да се завърнеш в бащината къща…“
  7. Елин Пелин. „Гераците“
  8. Гео Милев. „Септември“
  9. Христо Смирненски. „Зимни вечери“
  10. Атанас Далчев. „Повест“
  11. Йордан Йовков. „Индже“, „Албена“
  12. Никола Вапцаров. „Писмо“
  13. Димитър Димов. „Тютюн“
  14. Николай Хайтов. „Дърво без корен“
  15. Йордан Радичков. „Нежната спирала“

Конспект                                                                                          по български език и литература- ООП

11. клас

Български език

  1. Правописна норма
  2. Граматични норми
  3. Пунтуационна норма
  4. Лексикална норма

Литература

  1.  Димитър Талев. „Железният светилник“
  2.  Алеко Константинов. „Бай Ганьо“ –  фейлетонът „Бай Ганьо журналист“
  3.  Станислав Стратиев.„Балкански синдром“
  4.  Иван Вазов. „Епопея на забравените“ – „Паисий
  5.  Никола Вапцаров. „История“
  6. Йордан Радичков.„Ноев ковчег“
  7.  Христо Ботев. Стихотворението „Борба“
  8. Елин Пелин. Разказът „Андрешко“
  9.  Христо Смирненски. „Приказка за стълбата“
  10. Христо Ботев. „До моето първо либе“
  11. Иван Вазов. „Новото гробище над Сливница“
  12. Емилиян Станев. „Крадецът на праскови“
  13. Иван Вазов. Одата „При Рилския манастир“
  14. Пейо Яворов. „Градушка“
  15. Пенчо Славейков. Лирическите миниатюри в „Сън за щастие“ . „Спи езерото“

Конспект                                                                                          по български език и литература-ЗП

12. клас

Български език

1. Езикът като средство за общуване. Дискурсът

2. Езикът като система: езиковия знак

3. Отношения между езиковите единици от различните езикови равнища

4. Подготвяне на набор от текстове документи

Литература

1.Оптимистичната визия за „пристъпа величествен на роба” в поезията на

Христо Смирненски

2.Умиращите полутонове на живота в „Старият музикант” на Христо Смирненски

3.Светът на предметите и на екзистенциалните дилеми в творчеството на Атанас Далчев

4.Между нощта и рая…./”Септември” на Гео Милев/

5.Копнежът по волност в поезията на Елисавета Багряна

6.Грешната, вечната и святата в „Потомка” на Елисавета Багряна

7.Измеренията на добротата у „малкия” човек в разказа „Серафим”на Йордан Йовков

8.Проблемите за любовта и смъртта, за греха,изкуплението и възмездието в „Шибил” на Йовков

9.Романтиката и мечтата в стихотворението „Вяра” на Никола Вапцаров

10.Екзистенциалните измерения на персонажите в „Тютюн”: Борис и Ирина /”Тютюн” на Димитър Димов/

11.Родът, личността и историята в романа „Железвият светилник” на Димитър Талев

Конспект                                                                                          по български език и литература-ЗИП

12. клас

Български език

  1. Дискурс-начин на изграждане
  2. Подбор и съчетаване на езикови средства
  3. Умение за създаване на аргументативен текст

4. Видове стилове. Речева ситуация

5. Езиковият изказ в различните типове ситуации –нови знания

6. Съдържание на интерпретативното съчинение

      7. Конкурсно есе – особености

      8. Резюме на текст

Литература

  1. Символизъм и постсимволизъм
  2. Авангардът в Европа и у нас. Експресионизъм –Гео Милев
  3. Експресионизмът в поемата „Септември“
  4. Реабилитация на предметността – Атанас Далчев
  5. Алиенацията-проблем на модерния човек
  6. „Вечната и святата“ – образ и и мотиви в поезията на Багряна
  7. Хуманизмът в творчеството на Йовков
  8. Силата на красотата в творчеството на Йовков
  9. Между утопии и универсални ценности –  поезията на Вапцаров
  10. „Песните” за човешкото в поезията на Вапцаров
  11. Добавените герои в романа „Тютюн“
  12. „Под властта на парите и славата“– дискусия
  13. Патриархалност и ренесансов дух –„Железният светилник”