image_pdfimage_print

От бесилото към безсмъртието

Неслучайно народът е избрал да почита подвига на Левски в деня на неговата смърт- 18-ти февруари 1873 г. – денят, в който завършва земният път на Васил Иванов Кунчев и започва безсмъртието на Апостола, чиято философия на саможертва пред олтара на Отечеството е събрана в едно единствено изречение: „Ако спечеля, печеля за цял народ, ако загубя, губя само мене си“.

В периода от 17.02.2020г. до 20.02.2020 г. в СУ „Васил Левски“, гр. Гълъбово, чрез поредица инициативи, учители и ученици   отбелязват 147 години безсмъртие на най-великия българин Васил Левски- патрон на училището.

„Дните на Левски“ започнаха на 17.02  със състезание за подреждане на пъзел „Образът на Левски“, в което се включиха ученици от начален етап. Щафетните игри „Смели като Апостола“ се проведоха с малките лъвчета от ГЦОУД. Презентация на тема „От бесилото към безсмъртието“ беше фон при провеждането на викторина за живота на Левски.

На 18.02.2020 г. се състояха още четири от плануваните инициативи. По примера на ултрамаратонеца Ради Милев от гр. Казанлък учителите и учениците от СУ „Васил Левски“, гр. Гълъбово направиха 13 000 поклона-по един за всеки ден от живота на Апостола. В състезанието „Лъвски скок“, което се провежда за пръв път в училището, се включиха ученици от всички класове. В знак на признателност учениците от ГЦОУД изписаха с тела името на патрона на училището.

В стола на СУ „Васил Левски“ с тържествена програма ученици и учители преклониха глава пред подвига на Левски. По традиция програмата започна с внасяне знамето на училището, след което зазвуча и училищният химн, изпълнен от вокална група „Лъвчета“.  Директорът на училището – госпожа Нели Кючукова, призова учениците и учителите да продължават с гордост да носят в сърцата си името на най-великия българин-Васил Левски и никога да не забравят думите му, които са актуални и днес. Всеки клас се изяви с песни, танци и стихове, посветени на живота и делото Васил Левски.

Провеждането на „Дни на Левски“ в СУ „Васил Левски“, гр. Гълъбово е вече традиция. Патронът на училището няма да бъде забравен никога. Той ще остане завинаги непрeсъхващата сълза в очите ни, вървящ по риза през февруарския студ, за да увисне в небето край София и да превърне бесилото в камбана, която не престава да бие вече 147 г. и да прави България безсмъртна.

Франкофонията в СУ „Васил Левски“

             През 2020 г. Международната организация на франкофонията чества своята 50 – годишнина. Учениците от СУ „Васил Левски“, изучаващи френски език, решиха да се включат в кампанията на МОН за отбелязване юбилея на МОФ в България, като поздравят своите съученици с „валентинки“ и видео- материали на френски език. На 14 февруари, когато почти целият свят празнува Деня на влюбените, в коридорите се чуваха посланията на любовта, въплътени в текста на известната песен „Je t`aime”, в изпълнение на Лара Фабиан. С магическото въздействие на френския език, признат като език на любовта, и видеоматериалa, представящ Париж като един от най – романтичните градове в света, се създаде една изключително приятна атмосфера, докосваща най – съкровените чувства.

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ЧАС ЗА РАБОТА С УЧЕНИЦИ СЪС СОП ІI-ри срок – 2019/2020 учебна година

Име и фамилия Заемана длъжност График
Анастасия Димитрова Милкова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 14:00-14:40
Бояна Тенева Петрова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 14:00-14:40
Виолина Петрова Карадимова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 14:00-14:40
Иванина Росенова Нончева Учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап Сряда 15:20-16:00
Ирина Георгиева Иванова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 14:00-14:40
Краси Нейкова Петкова Старши учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап Сряда 14:40-15:20
Нели Вълкова Нуцова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 14:00-14:40

Разписание на автобусите за пътуващи ученици

Час на тръгване :
Автобус по направление – Мусачево – М.Станев – 6:50 часаАвтобус по направление – Навъсен – Калугерово – Пясъчево – 7:20 часа.

13:30 часа

Автобус Гълъбово – Главан  – Помощник  – Гълъбово;

Автобус Гълъбово – Мусачево;

Автобус Гълъбово – Разделна  – Априлово – Гълъбово;

Автобус Гълъбово – Тянево – Свирково – Троян – Гълъбово;

2 Автобуса Гълъбово – Обручище – Медникарово – Искрица – Мъдрец;

Микробус Гълъбово – Трояново – Любеново;

16:30 часа

Автобус Гълъбово – Навъсен – Калугерово – Пясъчево – Гълъбово;

Автобус – Гълъбово – Медникарово – Искрица – Мъдрец  – Главан  –Помощник ;

Микробус Гълъбово – Тянево – Свирково;

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА КЛАСНИ РАБОТИ ПРЕЗ II-РИ УЧЕБЕН СРОК 2019/2020 Г.

Клас БЕЛ Математика Английски език Френски език
13.05 29.04
V б 26.05 04.05
VІ а 27.05 12.05
VІ б 29.05 13.05
VІІ а 11.05 04.05
VІІ б 13.05 23.04
VІІІ а 02.06 13.05 29.05
ІХ а 04.06 14.05 26.05 02.06
Х а 05.06 28.05 01.06 18.05
ХІ а 05.06 27.05 01.06
ХІІ а 01.04 22.04 10.04

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА КОНТРОЛНИ РАБОТИ ПРЕЗ II-РИ УЧ.СРОК 2019/2020 Г.

Клас БЕЛ БЕЛ-ЗИП/ИП Математика Мат. ЗИП/ИП АЕ  ФЕ Философски цик. Инф. техн. ИЦ ГИ ФА ХООС ИИ ЧП V-VІкл./ БЗО VII-XIIкл
V а 25.03 22.04 11.03 05.06 17.03   27.02 28.05 02.03 27.04 06.03 21.02 23.03 17.02 18.05 12.02 03.06
V б 16.03 27.04 12.03 02.06 17.03 27.02 28.05 06.03 24.04 05.03 14.02 18.03 12.02 13.05 07.02 15.05
VІ а 18.03 28.04 05.03 26.03 19.03 28.05 10.03 07.04 29.04 24.04 13.03 23.04 18.05
VІ б 20.03 30.04 05.03 26.03 17.03 26.05 10.03 07.04 17.04 21.04 12.03 23.04 02.06
Клас БЕЛ БЕЛ-ЗИП/ИП Математика Мат. ЗИП/ИП АЕ  ФЕ/ ПБФБ Философски цик. Инф. техн. ИЦ ГИ ФА ХООС ИИ ЧП V-VІкл./ БЗО VII-XIIкл
VІІ а 23.03 29.04 14.02 27.03 19.02 08.05 18.05 28.02 15.05 20.03 17.06 30.03 17.03 21.05 24.04 09.03
VІІ б 25.03 08.05 10.02 02.03 22.04   09.03 06.04 20.02 12.03 15.06 23.03 18.03 10.06 28.04 10.03 22.06
VІІІ а 05.03 10.02 18.03 20.02 01.04 27.02 07.05 30.04   26.02 13.06 29.04 19.05 24.03 21.02 31.03
ІХ а 19.03 20.02 27.03 12.03 30.04 24.03 29.04 10.03 21.06 08.04 05.03 10.06
Х а 10.03 23.03 24.03 28.04 15.06 19.02 30.04 10.06 30.05 19.03 18.03
ХІ а 10.04 29.04 25.02 22.04 11.03 13.05 17.02 23.03
ХІІ а 11.03 04.03 24.02 02.03 21.02 20.03 18.03

ГРАФИК ЗА КОНСУЛТАЦИИТЕ НА УЧИТЕЛИТЕ ІI срок – 2019/2020 учебна година

Име, фамилия Учебен предмет По чл. 178, ал 1, т. 5 от ЗПУО/обща подкрепа/-10 ч.допълнително обучение за период, съгл.Зап.на директора По чл. 25, ал.1, т. 7 и ал. 2 от Наредба 10
  Кремена Грозева Български език и литература Вторник 14:50-15:30 Кабинет 201 Понеделник 14:30-15:10; Сряда 14:30-15:10 Кабинет 201
  Таня Каравасилева Български език и литература Четвъртък 15:20-16:00 Кабинет 204 Сряда 14:00-14:40; Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 204
  Кремена Колева Български език и литература Понеделник 13:10-13:50 Кабинет 203 Понеделник 13:50-14:30; Вторник 14:00-14:40 Кабинет 203
  Биляна Маджарова  Английски език Понеделник 14:40-15:20 Кабинет 203 Понеделник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 203
  Катерина Илиева  Английски език Сряда 15:00-15:40 Кабинет 202 Понеделник 14:00-14:40; Петък 14:00-14:40 Кабинет 202
  Светлина Матанска Математика Петък 15:20-16:00 Кабинет 206 Понеделник 14:20-15:00; Сряда 14:20-15:00 Кабинет 206
  Калинка Николова Математика Сряда 15:20-16:00 Кабинет 208 Сряда 14:40-15:20 Четвъртък 14:40-15:20 Кабинет 208
  Иванина Нончева Математика Сряда 14:00-14:40 Кабинет 308 Понеделник 14:00-14:40; Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 308
  Галина Георгиева Физика и астрономия Четвъртък 14:50-15:30 Кабинет 309 Вторник 14:50-15:30; Сряда 14:50-15:30 Кабинет 309
  Диана Костова История и цивилизации  Петък 14:10-14:50 Кабинет 309 Сряда 14:10-14:50; Четвъртък 14:10-14:50 Кабинет 309
  Деляна Тонева География и икономика Петък 14:00-14:40 Кабинет 211 Понеделник 14:00-14:40; Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 211
  Стефка Малакова Химия и опазване на околната среда и Биология и здравно образование  Сряда 15:00-15:40 Кабинет 209 Сряда 14:20-15:00; Четвъртък 14:20-15:00 Кабинет 209
  Краси Петкова Биология и здравно образование Понеделник 14:40-15:20 Кабинет 311 Четвъртък 14:40-15:20; Петък 14:40-15:20 Кабинет 311
  Стоянка Георгиева Музика Вторник 14:40-15:20 Кабинет 109 Вторник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 109
  Галина Русева Икономически  дисциплини Понеделник 14:40-15:20 Кабинет 207 Сряда 14:40-15:20; Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 207
  Диана Христова Икономически  дисциплини Петък 14:00-14:40 Кабинет 206 Понеделник 14:00-14:40; Петък 13:10-13:50   Кабинет 206
  Нели Нуцова Предмети от начален етап Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 101 Понеделник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 101
  Виолина Карадимова Предмети от начален етап Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 102 Понеделник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 102
  Бояна Петрова Предмети от начален етап Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 105 Понеделник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 105
  Розита Господинова Предмети от начален етап Понеделник 15:00-15:40 Кабинет 108 Понеделник 14:00-14:40; Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 108
  Станка Стойкова Предмети от начален етап Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 104 Понеделник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 104
  Анастасия Милкова Предмети от начален етап Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 103 Понеделник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 103
  Надежда Куманова Предмети от начален етап Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 106 Понеделник 14:00-14:40; Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 106
  Ирина Иванова Предмети от начален етап Четвъртък 14:00-14:40 Кабинет 107 Понеделник 14:00-14:40; Сряда 14:00-14:40 Кабинет 107

ГРАФИК ЗА ДЕЖУРСТВА НА УЧИТЕЛИТЕ II-ри срок 2019/2020 учебна година

Ден от седмицата Първи етаж Втори етаж Трети етаж
  Понеделник 1. Надежда Куманова –главен дежурен;
2. Розита Господинова-къс коридор;
3.Олга Стоянова – дълъг коридор;
4. Цветомира Станчева- дълъг коридор;
5. Ирина Иванова- дълъг коридор;
6. Биляна Маджарова- дълъг коридор.
1. Светлина Матанска–главен дежурен;
2. Радосвета Андронова – къс коридор;
3. Диана Христова -дълъг коридор;
4. Кремена Стефанова -дълъг коридор;
5. Кремена Колева- дълъг коридор.
1.Диана Костова    
  Вторник 1. Краси Петкова–главен дежурен;
2. Стоянка Георгиева–къс коридор;
3.Анастасия Милкова – дълъг коридор;
4. Олга Стоянова -дълъг коридор;
5. Цветомира Станчева- дълъг коридор;
6. Станка Стойкова- дълъг коридор.
1. Деляна Тонева–главен дежурен;
2. Калинка Николова – къс коридор;
3. Надежда Колева-дълъг коридор;.
4. Галина Русева- дълъг коридор;
5. Кремена Стефанова- дълъг коридор.
1. Иванина Нончева    
  Сряда 1. Виолина Карадимова –главен дежурен;
2. Стоянка Георгиева -къс коридор;
3. Нели Нуцова- дълъг коридор; 4. Олга Стоянова- дълъг коридор;
5. Анастасия Милкова -дълъг коридор.
1. Стефка Малакова -главен дежурен;
2. Кремена Стефанова -къс коридор;
3. Галина  Георгиева–дълъг коридор;
4. Кремена Грозева–дълъг коридор;
5. Радосвета Андронова–дълъгкоридор.
1.Надежда Колева
  Четвъртък 1. Станка Стойкова – главен дежурен;
2. Радосвета Андронова – къс  коридор;
3. Цветомира Станчева- дълъг коридор;
4. Бояна Петрова–дълъг коридор;
5. Надежда Куманова–дълъг коридор;
6. Нели Нуцова–дълъг коридор.
1. Кремена Грозева –главен дежурен;
2. Калинка Николова -къс коридор;
3. Кремена Стефанова -дълъг коридор;
4. Надежда Колева -дълъг коридор;
5. Светлина Матанска–дълъг коридор.
1Иванина Нончева  
  Петък 1. Ирина Иванова –главен дежурен
2. Розита Господинова-–къс коридор;
3. Биляна Маджарова–дълъг коридор;
4. Бояна Петрова – дълъг коридор;
5. Олга Стоянова – дълъг коридор. 6. Виолина Карадимова – дълъг коридор;  
1. Катерина Илиева–главен дежурен; 2.Стефка Малакова–къс коридор;
3. Галина Русева-дълъг коридор;
4. Цветомира Станчева –дълъг коридор;
5. Радосвета Андронова–дълъг коридор.
1. Надежда Колева  

В двора на училището

Понеделник Вторник Сряда Четвъртък Петък
Надежда Колева Радосвета Андронова Цветомира Станчева   Олга
Стоянова
Кремена Стефанова

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ВТОРИЯ ЧАС НА КЛАСА ІI-ри срок – 2019/2020 учебна година

Име и фамилия Заемана длъжност График
Анастасия Димитрова Милкова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 15:00-15:45
Биляна Димитрова Маджарова Учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап Вторник 15:00-15:45
Бояна Тенева Петрова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 15:00-15:45
Виолина Петрова Карадимова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас) Вторник 15:00-15:45
Галина Стойкова Русева Старши учител, теоретично обучение в гимназиален етап Вторник 15:00-15:45
Диана Драгиева Христова Учител теоретично обучение в гимназиален етап Вторник 15:00-15:45
Деляна Бончева Тонева Старши учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап Вторник 15:00-15:45
Диана Петева Костова Старши учител, общообразователен учебен предмет в гимназиален етап Вторник 15:00-15:45
Иванина Росенова Нончева Учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап Петък 14:30-15:10
Ирина Георгиева Иванова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас)  Вторник 15:00-15:45
Катерина Антонова Илиева Учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап  Вторник 15:00-15:45
Краси Нейкова Петкова Старши учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап  Вторник 15:00-15:45
Надежда Иванова Куманова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас)  Вторник 15:00-15:45
Нели Вълкова Нуцова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас)  Вторник 15:00-15:45
Розита Пенева Господинова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас)  Вторник 15:00-15:45
Светлина Атанасова Матанска Учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап  Вторник 15:00-15:45
Станка Пенева Стойкова Старши учител, начален етап на основното образование (I-IV клас)  Вторник 15:00-15:45
Стефка Маринова Малакова Старши учител, общообразователен учебен предмет в гимназиален етап Вторник 15:00-15:45 
Таня Белчева Каравасилева Старши учител, общообразователен учебен предмет в прогимназиален етап Вторник 15:00-15:45 

ГРАФИК ЗА ПРОВЕЖДАНЕ НА ДОПЪЛНИТЕЛНИЯ ЧАС ЗА СПОРТНИ ДЕЙНОСТИ ІI-ри срок – 2019/2020 учебна година

Клас Преподавател Ден Час
I „а“ Ст. Стойкова Четвъртък 11:30 – 12:10
I „б“ А. Милкова Четвъртък 11:30 – 12:10
II „а“ Н. Куманова Петък 11:30 – 12:10
II „б“ И. Иванова Петък 11:30 – 12:10
III „а“ Н.Нуцова Четвъртък 12:20 – 13:00
III „б“ В. Карадимова Четвъртък 12:20 – 13:00
IV „а“ Б. Петрова Петък 12:20 – 13:00
IV „б“ Р. Господинова Петък 12:20 – 13:00
V „а“ К.Петкова Понеделник 13:30 – 14:10
V „б“ К.Петкова Сряда 13:30 – 14:10
VI „а“ К.Петкова Четвъртък 13:30 – 14:10
VI „б“ К.Петкова Петък 13:30 – 14:10
VII „а“ К.Петкова Понеделник 14:00 – 14:40
VII „б“ К.Петкова Сряда 14:00 – 14:40
VIII  „а“ Г. Георгиева Понеделник 14:20 – 15:00
IX „а“ Г. Георгиева Сряда 14:20 – 15:00
X „а“ Г. Георгиева Вторник 14:20 – 15:00
XI „а“ Г. Георгиева Четвъртък 13:30 – 14:10
XII „а“ Г. Георгиева Петък 13:30 – 14:10

VIII „А“ КЛАС, II-РИ СРОК

  Понеделник Вторник Сряда Четвъртък Петък
1. Математика Физическо възпитание и спорт Философия История и цивилизации История и цивилизации
2. Работа в учебно предпр.-уч.пр. Български език Математика Български език Биология и здравно образование
3. Английски език Български език Български език Информационни технологии Математика
4. Подг.за мениджърски проект -уч.пр Химия и ООС Физическо възпитание и спорт Английски език Английски език
5. Предприемачество Биология и здравно образование Физика и астрономия Работа в учебно предпр.-уч.пр. Работа в учебно предпр.-уч.пр.
6. Комп.машинопис и текстообр-уч.пр Работа в учебно предпр.-уч.пр. География и икономика Подг.за мениджърски проект-уч.пр Подг.за мениджърски проект-уч.пр
7. Изобразително изкуство Час на класа Английски език
Учебен час за спортни дейности