С вълнение и ентусиазъм учениците пристигнаха на 29.05 в град Сарагоса, Испания, за да започнат своята двуседмична практика по програма „Еразъм+“. Проектът 2025-1-BG01-KA122-VET-000333783, подпроект „Европейският опит – гаранция за успех“, предоставя възможност на младите хора да придобият ценен професионален опит в реална международна работна среда, да усъвършенстват своите професионални умения и да се запознаят с добри европейски практики.
Участниците бяха посрещнати от представителите на приемащата организация Mobility Mundus International SLU и преминаха през въвеждаща програма, включваща запознаване с града, работните места, на които ще провеждат своята практика, както и с основните правила за безопасност и организация на работния процес. В рамките на първия работен ден учениците имаха възможност да се ориентират в новата среда и да научат повече за културата и традициите на Испания.
Практиката стартира при изключително голям интерес и мотивация от страна на учениците. През следващите седмици те ще имат възможност да приложат на практика знанията и уменията, придобити в училище, като работят в реални условия под ръководството на квалифицирани специалисти. Очаква се престоят в Сарагоса да допринесе не само за професионалното развитие на участниците, но и за изграждането на ценни личностни качества като самостоятелност, отговорност, инициативност и умения за работа в международна среда.
























































































































