С любов към българския фолклор

Едно от най-забележителните изкуства, с които България се прославя по света, са нейните танци. Българите се славят с уменията си като добри танцьори.

Преподавателите по хореография г-жа Цветелина Мандолска и г-н Стоян Стоянов, заедно с учениците от СУ „Васил Левски”, са щастливи наследници на едно изключително по разнообразие на формите народно танцово богатство.

Благодарение на ръководството на нашето училище в лицето на г-жа Нели Кючукова, от тази учебна година с учениците от I до VII клас, г-жа Мандолска и г-н Стоянов полагат основите на българския фолклор. С много гордост и професионално отношение се опитват още в ранна детска възраст да „посеят” зрънцето на любовта към нашите корени и традиции във всеки ученик.

Неслучайно българските народни танци оцеляват през вековете до днес, разказвайки за характера на един народ. Характер, толкова различен в отделните части на България, но обединен от силата на духа и стремежа към свобода на българина.