Световен ден за борба със СПИН

Световният ден за борба със СПИН ежегодно се отбелязва на 1 декември и е посветен на повишаване осведомеността за СПИН-пандемията, причинена от разпространяването на вируса ХИВ. За първи път този ден е отбелязан през 1988 година.

Учениците от гимназиален етап на Средно училище „Васил Левски“ поставиха червена панделка на своите учители  в знак на съпричастност и подкрепа на възможността за популяризиране на мерките за превенция срещу ХИВ/СПИН сред младите хора. Червената панделка е международен символ на анти-СПИН кампанията. Червеният цвят на панделката едновременно символизира любовта и кръвта и така изразява съпричастността към засегнатите от заболяването и болката, причинена от загубата на близките, починали от СПИН. Червеният цвят също е и предупреждение да не се подхожда лекомислено към проблема. Във фоайетата на училището вървеше  презентация, изработена от ученици, която информираше за този глобален проблем на съвремието ни. В часовете по биология се проведоха и беседи за превенция срещу болестта.