Световен ден на книгата

Най-малките ученици от СУ „Васил Левски“, гр. Гълъбово се включиха в инициатива, посветена на Световния ден на книгата и авторското право. Те посетиха бъдещите първокласници от ДГ „Радост“ и ДГ „Наталия“ и им прочетоха приказки на световно известни автори – Шарл Перо, Братя Грим, Ханс Кристиан Андерсен и др. Целта на посещението бе да насърчи и вдъхнови децата да четат повече и да пазят книгите.

На 23 април учениците от I а и I б клас за първи път посетиха градската библиотека при Дом на културата „Енергетик“, гр. Гълъбово. На децата им беше разяснено как се съхраняват книгите и как може да си взимат книжки за вкъщи.

По повод Световния ден на книгата учениците от групите за целодневно обучение организираха четене на открито в Младежки център, гр. Гълъбово. Децата се забавляваха под лъчите на топлото пролетно слънце и заедно се потопиха в чудния свят на книгите.