„Най – големият урок“

заедно за планетата
децата, най голямото богатство на планетата

През септември 2015 г.  целият свят участва в глобалната инициатива „Най-големият урок в света“. На 29 септември 2015г. тя бе проведена и в СОУ „Васил Левски“, гр. Гълъбово. В нея взеха участие ученици от III а клас с класен ръководител г-жа Н. Нуцова, IVб клас с класен г-жа Р. Господинова, X клас с класен ръководител г-жа Д. Коева, XI клас – г-жа К. Николова и  XII с г-жа Н. Костадинова. По време на урока учениците се запознаха с глобалните цели за устойчиво развитие, които стоят пред човечеството.  В начален етап по – голямо внимание се обърна на две цели – „Добро здраве“ и „Качествено образование“.  При гимназиален етап основната цел бе да се даде отговор на въпроса – Кой са най – големите проблеми, които имат хората днес? Отговорите не закъсняха- ето и част от тях: бедността, екологията, здравето, образованието, несправедливостта и т.н. Те сами стигнаха до извода, че това са проблеми, не само в България, но и в целия свят. В края на този урок, както при малките ученици, така и при големите, бе изгледан кратък анимационен филм, с който децата разбраха, че е изключително важно всички хора да участват в реализирането на Глобалните цели и превръщането на нашата планета в по-добро място за живот. Всичко казано до тук може да се обобщи с мисълта на Кен Робинсън:

„Ние имаме само една планета. Няма друго място, на което може да отидем. Ако използваме нашите креативна сила и способности, то друго място няма да ни е необходимо. Ако се грижим за планетата си и един за друг, ние ще имаме всичко, от което се нуждаем

заедно да я спасим
за един по – добър живот