Математическо състезание „Минута е много“ по случай 35-та годишнина на СУ „Васил Левски“

По случай 35-та годишнина на Средно училище „Васил Левски“, гр. Гълъбово на 13-ти юни се проведе състезание с учениците от кръжока „Забавна математика“.

По четирима представители от пети и шести клас се състезаваха в забавното съревнование „Минута е много“ в три кръга – математически въпроси, забавни задачи и въпроси за патрона на своето училище Васил Левски. Учениците достойно защитиха избраните от тях имена на отборите „Непобедимите“ и „Шампионите“.

Публиката от учениците от групите на ДЦО V и VI клас и учители оказа голяма подкрепа на математиците от двата отбора. Те решаваха забавни логически задачи с помощта на актьори от техните класове.

Г-жа Калина Николова – ръководител на кръжока „Забавна математика“ връчи грамотите на победителите и пожела на всички да са здрави, умни, добри и весела ваканция.

cof_soft