Коледа свети с надежда

В навечерието на Коледа ученици, учители и жители на Гълъбово отново се събраха, за да подкрепят 11-годишния Златомир във финала на неговата битка с коварната болест.

С традиционна софра, огнище с бъдник и погача ученици от СУ „Васил Левски“ пресъздадоха обичаите за празниците Бъдни вечер и Коледа. Коледарите от село Навъсен нарекоха за здраве и берекет и изпяха няколко автентични коледарски песни.

Гостите на благотворителния концерт отново имаха възможността да закупят ръчно изработени картички, сувенири и играчки от базара, подготвен от ученици, родители и учители на СУ „Васил Левски“.

Активно участие в концерта и базара взеха младшите европейски посланици на СУ „Васил Левски“.

Общата сума, събрана от концерта и базара, е 2 797,60 лв. и вече е преведена по сметката на Златомир.

Благодарим на всички добри хора, които отново дариха надежда на Злати!