Занимания по интереси с Mozabook

На 31.01.2017 г. в група за целодневна организация 2 а,б клас с ръководител г-жа Цветомира Станчева се проведе един различен час. Часовете по занимания по интереси винаги са били едни от любимите на децата, но днес бе още по-вълнуващо. Малките ученици се докоснаха до Mozabook – специализиран иновативен образователен софтуер за интерактивна дъска.

Темата на часът бе „Втори живот за отпадъчните материали“. Най-напред учениците сами подредиха на Mozabook два пъзела, като първият им показа колко красива е нашата природа, а вторият – как би изглеждала, ако е замърсена. След това г-жа Станчева представи пред децата интересна презентация за околната среда и за това колко важно е да пазим природата. Второкласниците активно участваха в беседата по темата. Накрая дойде и любимата част на децата – те сами изработиха моливници от отпадъчни материали. В края на часа малките ученици подариха на своите гости красиви цветя, които са изработили от кори за яйца и цветни хартии.