Европейски ден на спорта в училище 2019

За пета поредна година учениците от СУ „Васил Левски“ взеха активно участие в инициативата на „Бъди активен в училище“- Европейски ден на спорта. Заедно с нашите ученици спортуваха децата от двете детски градини в града – „Радост“ и „Наталия“, деца и младежи от „Дневния център за деца и младежи с увреждания“, подвижните баби и дядовци от „Дом за стари хора“ в града, родители, баби, каки, батковци и всички учители.

Поради големия брой активности – 60 на брой – ни беше нужен не ден, а цяла седмица. Тази година много от активностите бяха посветени на две нови теми – „Здравословен начин на живот“ и „Училище без отпадъци“. Учениците изработиха здравословен десерт, гледаха презентация на тема „Здравословен начин на живот“, участваха в плогинг – бягане със събиране на отпадъци, неодобрение на полиетиленовото чудовище, разделно събиране, съчетано с игри.

На 26 септември цял следобяд учениците се забавляваха в Младежкия център в града с игри, фитнес, флашмоб, кей поп танци, народни хора.

На 27 септември всички ученици и учители от СУ „Васил Левски“ участваха в голям спортен празник на градския стадион. Събитието завърши с награждаване от Димитър Василев – заместник-кмет на община Гълъбово и Емилия Гочева – главен експерт отдел „Образование“ в община Гълъбово. Всички 19 паралелки от училището получиха грамоти и футболни топки.

#ESSD2019