Азбучна приказка

той със мене разговаря

и ме води по света,

вече мога да чета!

На 11.04.2019 г. в СУ „Васил Левски“ се проведе традиционният Празник на буквите. Тържеството остави силни емоции и незабравими мигове у първокласниците. Малките ученици представиха по атрактивен начин буквите от азбуката. С помощта на любими приказни герои децата показаха на всички гости, че вече са грамотни. В края на тържеството г-жа Нели Кючукова, директор на училището, раздаде на първокласниците грамоти и енциклопедии и им пожела да бъдат все така смели, упорити и да преследват мечтите си.

Старателното четене и писане са ключ към познанието, който вече притежават нашите първокласници. С широко отворени очи, креативен ум и добри сърца учениците от I а и I б клас вече са готови за нови предизвикателства.